Domácí bylinkové máslo – nejlepší recept
Bylinkové máslo je lahodné a voňavé koření, kterým lze vylepšit chuť jakéhokoli pokrmu. Vyrobit si doma vlastní bylinkové máslo je snadné a výsledky mohou být neuvěřitelné. Zde je recept, který vám pomůže začít.
Máslo je lahodné a aromatické koření, které lze použít k zvýraznění chuti masa, zeleniny a ryb. Skvěle se hodí také jako pomazánka na toasty a sendviče (recepty). A nejlepší na tom je, že je neuvěřitelně snadné si ho vyrobit doma.
Domácí máslo
Domácí máslo bude mít trochu jinou strukturu než máslo koupené v obchodě, ale i tak ho lze použít v mnoha receptech. Lze ho použít jako pomazánku na toasty, při pečení a jako polevu na různé pokrmy. Chuť domácího másla je také jedinečná, má o něco krémovější a bohatší chuť než máslo koupené v obchodě.
Kromě chuti a struktury má domácí máslo oproti tomu kupovanému v obchodě také několik výhod. Při výrobě vlastního másla můžete kontrolovat použité suroviny a zajistit, aby bylo máslo vyrobeno z čerstvé a kvalitní smetany. Můžete si být také jisti, že vaše máslo je vyrobeno bez přidaných konzervačních látek nebo umělých barviv.
TIP: Vyzkoušejte domácí máslový krém, kokosové máslo nebo máslové sušenky (recept).
Bylinkové máslo
Výroba domácího bylinkového másla je skvělý způsob, jak ochutit oblíbené pokrmy, aniž byste se museli spoléhat na koření z obchodu. Stačí jen několik jednoduchých ingrediencí a trocha času a můžete si během chvilky vychutnat chuť a vůni domácího bylinkového másla.
Příprava bylinkového másla
Bylinkové máslo se vyrábí kombinací změklého másla s čerstvými bylinkami, kořením a dalšími dochucovadly. Touto kombinací lze vytvořit různé chuťové profily, od jemných a krémových až po výrazné a pikantní. Mezi běžné přísady používané k výrobě bylinkového másla patří česnek, oregano, tymián, rozmarýn, petržel, pažitka a bazalka. Můžete také přidat sýr, citronovou kůru a další koření a přizpůsobit tak chuť másla.
Domácí výroba bylinkového másla je stejně jednoduchá jako kombinace změklého másla s oblíbenými bylinkami a kořením. Po smíchání můžete máslo vytvarovat do špalíčku nebo ho nabrat do misky. Nejlepší způsob, jak udržet máslo čerstvé a chutné, je chladit ho, můžete ho však také zmrazit až na šest měsíců.
Ingredience
- 2 tyčinky nesoleného másla o pokojové teplotě
- 2 polévkové lžíce jemně nasekaných bylinek (například petrželky, rozmarýnu, tymiánu, oregana atd.)
- 1 lžička mořské soli
- 1/2 lžičky čerstvě nadrceného černého pepře
- 1/2 lžičky česnekového prášku
- šťáva z 1/2 citronu
Postup
- Máslo vložte do velké mísy a vidličkou nebo šlehačem ho šlehejte, dokud nebude světlé a krémové.
- Přidejte nasekané bylinky, sůl, pepř, česnekový prášek a citronovou šťávu. Vše smíchejte dohromady, dokud se dobře nespojí.
- Bylinkové máslo položte na pečicí papír a vytvarujte z něj špalíček. Špalek vložte do chladničky alespoň na hodinu, aby ztuhl.
- Jakmile je bylinkové máslo ztuhlé, můžete ho nakrájet na kusy nebo ho použít tak, jak je.
- Bylinkové máslo můžete skladovat v chladničce až jeden týden nebo v mrazničce až dva měsíce.
Bylinkové máslo je neuvěřitelně všestranné. Můžete použít jakoukoli kombinaci bylinek a koření, kterou máte rádi, a vytvořit si tak vlastní charakteristickou chuť. Mezi nejoblíbenější bylinky používané do bylinkového másla patří rozmarýn, tymián, a šalvěj. Pro komplexnější chuť můžete přidat také černý pepř a papriku.
Použití tohoto lahodného domácího bylinkového másla je skvělým způsobem, jak ochutit jakýkoli pokrm. Lze ho namazat na toasty, použít do omáček nebo jako zálivku na grilované maso a zeleninu.