Cestovní kosmetika – 4 důvody, proč si ji pořídit
Mít po ruce přinejmenším zcela základní kosmetickou výbavu čítající mýdlo, šampon a nějaký ten krém se hodí za všech okolností. I na dovolené, služební cestě nebo při jakékoli aktivitě, kdy člověk opouští komfortní zónu domova.
Žít se sice chvíli dá i bez kosmetických výdobytků. Proč se jich však vzdávat, když to není třeba? Navíc když výrobci kosmetiky vymysleli tak skvělou věc, jakou je cestovní balení kosmetiky.
Tyhle malé lahvičky se základní tělovou kosmetikou jsou sympatické, skladné a vejdou se do jakéhokoli klasického zavazadla. Ať už se cestuje s kufříkem, příruční taškou nebo jen malým batůžkem, sadu cestovní kosmetiky v nich člověk uveze vždy.
Samozřejmě samostatné místo má také dekorativní kosmetika, bez které se neobejde většina dam. I šminky se na cestách při troše dobré vůle dají zredukovat na nezbytné minimum – tužka na oči, řasenka, eventuálně ještě stíny na oči v tužce, místo make-upu lehký BB krém.
Samotné cestování v klimatizovaných dopravních prostředích dává pleti pořádně zabrat, proto i na cestách je dobré nezapomínat na kvalitní péči.
V článku 6 zásad, jak si při cestování udržet pleť v kondici, se čtenář dozví, jak přežít i dlouhý let se zdravou pletí, aniž by s sebou musel vláčet tašku plnou krémů.
Co člověk získáte, když si alespoň jednu sadu mini kosmetiky na cesty pořídí?
1) Netahají se kilogramy navíc
Tenhle fakt uvítají nejen low cost cestovatelé využívající letenky nízkonákladových společností, se kterými je zpravidla v ceně letenky jen malé příruční zavazadlo s povolenou hmotností a rozměrů (příruční zavazadlo rozměry). Tady při balení zavazadla často rozhoduje každý ušetřený gram.
Ono každé deko navíc se pozná a pronese se. Stačí, když je potřeba kufr či batoh dopravit třeba jen z bytu k autu a následně se s ním pohybovat po letišti, nádraží, tahat ho při přestupech a přesedáních apod.
Klasické balení šamponu nebo sprchového gelu má většinou objem 200 – 300 ml, někdy i víc. Což je v průměru cca čtvrt kila. A když jsou takové kousky v kufru tři, čtyři, vláčí se člověk rovnou s kilogramem váhy navíc.
Zatímco cestovní balení kosmetických přípravků má zpravidla objem 30–50 ml, takže čtyři malé lahvičky vydají za jedno klasické velké balení. A je opravdu citelný rozdíl, jestli s sebou člověk tahá kilo kosmetiky, nebo jen 200 gramů.
2) Šetří se místo v zavazadle
To je podobné, jako s vahou. Čím větší balení, tím více místa v batohu kosmetika logicky zabere. Strach, že s malým balením si člověk celou dobu nevystačí, je zbytečný.
Při nejhorším lze kosmetiku koupit na místě. Nemá-li člověk namířeno do útrob deštného pralesa, do mongolských stepí či jinam mimo civilizaci, není dnes problém pořídit téměř cokoli kdekoli.
Ušetřené místo v zavazadle je lepší si nechat raději na dárky a originální suvenýry, které poveze člověk na zpáteční cestě a které doma rozhodně nekoupí.
3) Cestovní balení kosmetiky projde i v příručním zavazadle do letadla
Do příručního zavazadla si na palubu letadla lze vzít maximálně 1 litr tekutin, z čehož jednotlivé lahvičky a flakonky nesmí mít větší objem než 100 ml. Tělová kosmetika (sprchové gely, šampony, tělová mýdla) se do tohoto limitu počítají také.
Letí-li někdo jen s příručním zavazadlem nalehko, nebo nechce nechávat kosmetiku v odbaveném kufru, bude se mu cestovní kosmetika do letadla hodit určitě. A hlavně u kontroly příručních zavazadel žádný problém s nadměrným množstvím tekutin v tomto ohledu nevznikne.
4) Oblíbená kosmetická značka cestuje vždy s vámi
Na dovolenou do kempu, na trek, na poznávací zájezd, na válendu k moři, do hor i na letní festival pod širým nebem. Cestovní balení kosmetiky je zkrátka vždy po ruce a vejde se do jedné přihrádky v batohu.
Kdo má zajištěno ubytování v hotelu, apartmánu nebo penzionu, teoreticky s sebou část kosmetiky ani vozit nemusí, neboť mýdlo, šampon a často i tělové mléko jsou k dispozici v koupelně hotelového pokoje.
Co když jen tak nějaká kosmetika nevyhovuje, pleť se s ní nesnese nebo prostě jen člověk přemýšlí o tom, co a v jaké kvalitě na sebe maže?
Odpověď je jednoduchá: Pokud má citlivou pokožku a je zvyklý užívat svou vlastní značku kosmetiky, je lepší si vždy s sebou vozit ověřený krém, sprchový gel či šampon.
Jestliže malé balení kosmetiky své značky nesežene, může situaci vyřešit také tím, že si běžně používané přípravky už doma přelije z velkého balení do malých, předem připravených prázdných lahviček.
Prázdné průhledné lahvičky o různých objemech se dají normálně koupit, dokonce i flakonky s rozprašovačem na parfém či toaletní vodu.
Jakou cestovní kosmetiku do své výbavy pořídit?
Není potřeba si toho vozit zbytečně moc. Člověk nakonec stejně zjistí, že půlku věcí, které s sebou má, ani nevyužije. Bohatě budou stačit položky z tohoto seznamu, kterým se lze inspirovat. Vše se dá sehnat v mini balení.
Cestovní balení kosmetiky:
- Sprchový gel
- Šampon (případně šampon a sprchový gel v jednom)
- Krém na ruce
- Pleťový krém
- Tělové mléko pokud nevystačí samostatným krém na ruce a krém na pleť)
- Opalovací krém (při cestě k moři a do hor nezbytnost)
- Balzám na rty
- Parfém, deodorant
- Antibakteriální gel na ruce
- Mýdlo pro intimní hygienu nebo intimní ubrousky
- Malá zubní pasta – to sice není kosmetika, nicméně k denní hygieně patří
- Nezbytná dekorativní kosmetika dle potřeby (řasenka, BB krém, rtěnka apod.)
Cestovní kosmetika pomůže vypadat co nejlépe, ať je člověk kdekoli. Pokud věnuje čas výběru správných produktů, zajistí si, že bude na cestách vypadat co nejlépe a bude se cítit sebejistě.
Kde se cestovní balení kosmetiky koupí?
Konvenční mini kosmetika běžných značek se sežene v jakékoli drogerii i větším supermarketu. Pokud někdo hledá spíše luxusní přírodní kosmetiku šetrnou ke zdraví i k přírodě, musí pátrat ve specializovaných prodejnách zaměřených na přírodní produkty.